ПОЧЕТНА СВЕТ ,,Го убив брат ти” – Се огласи мајката на девојчето кое 9...

,,Го убив брат ти” – Се огласи мајката на девојчето кое 9 години беше силувано од нејзиниот вујко! (ФОТО, ВИДЕО)

122

Грк од албанско потекло (50) од Волос, Грција со пушка – сачмарка го убил братот на сопругата (33), а потоа доброволно и се предал на полицијата, признавајќи го делото што го сторил.

Наводно, 50-годишникот во полиција изјавил дека пукал во шурата откако во вторникот наутро (9.01) неговата 18-годишна ќерка му кажала дека вујко ѝ ја силувал од нејзината 9-годишна возраст.

Неодамна, според она што таа го тврдела, ја уценувал дека ќе почне да објавува видеа и фотографии од неговите дела.

Полициските органи ја одзеле сачмарката, а за жртвата е наредена обдукција.

ПретходнаХоландскиот амбасадор Коп се сретна со Ахмети да му каже дека е неприфатливо да се влијае на претседател на Врховен суд
Следна(ФОТО) Шокантни вести: Љупчо Палевски – Палчо осомничен за уште едно исчезнување, покрај она на Вања и Панче?