ПОЧЕТНА МАКЕДОНИЈА Поповски нема добри прогнози: СУВА СТУД е пред нас – еве до...

Поповски нема добри прогнози: СУВА СТУД е пред нас – еве до колку степени минус ќе оди температурата

113

Сув студ следува во следниот период во Македонија, односно до самиот крај на оваа недела. Времето ќе биде сончево, повремено со мала до умерена локална облачност.

Во петок и во сабота ќе дува умерен, а Долж Повардарието повремено засилен ветер од северен и од северозападен правец се вели во метео анализата на Славчо Попоски.

Наутро ќе биде многу студено, па така температурите на повеќе места ќе се спуштаат близу -10 степени, а особено за време на викендот тие понекаде ќе се спуштат и под -10 степени. Студено ќе биде и преку ден, што значи дека максималните дневни температури на многу места низ Македонија ќе се искачуваат само за неколку степени над нулата.

Во Скопје и околината исто така очекуваме стабилно, суво и студено време. Во петок и во сабота повремено ќе дува засилен ветер од северен правец. Наутро температурите ќе се спуштаат во интервалот помеѓу -6 и -4 степени, а максималните температури ќе се искачуваат во интервалот помеѓу 2 и 3 степени вели Славчо Попоски.

Погледнете го видеото од прославата на Јанкулоска со фамилијата за Бадник и Божиќ

Претходна(ВИДЕО) Гордана Јанкулоска после долго време ги прослави Бадник и Божиќ со синот и сопругот – погледнете како изгледаше тоа
СледнаВидео: Група вооружени мажи упаднаа во телевизиско студио во живо во Еквадор