ПОЧЕТНА МАКЕДОНИЈА Никој не е над законот: Тигрите вечерва повторно во акција, се апси...

Никој не е над законот: Тигрите вечерва повторно во акција, се апси во Чаир, имало бунт од граѓаните кај Јаја Паша џамијата

186

Пред неколку моменти телевизија Алсат извести за инцидент меѓу специјалната единица Тигри и некои лица во Скопје, веднаш до Јахја Пашината џамија, пишува Алсат.

Од неофицијални информации и извори на телевизијата, се вели дека од страна на Специјалната единица Тиграт бил запрен автомобил.

Возачот и некои други лица кои биле со него биле тепани, а потоа и уапсени.

Причина за запирањето на автомобилот и интервенцијаа засега не се познати.

Бонус видео – еве зошто не треба да го користиме мобилниот телефон додека се полни

ПретходнаКако е правилно: Лепче со паричка за Бадник или Василица?
СледнаНаправиле тешка кражба во Кисела Вода, полицијата ги наоѓа во Чаир, каде при приведување ги нападнале полицајците – реагирале специјалците