ПОЧЕТНА МАКЕДОНИЈА Направиле тешка кражба во Кисела Вода, полицијата ги наоѓа во Чаир, каде...

Направиле тешка кражба во Кисела Вода, полицијата ги наоѓа во Чаир, каде при приведување ги нападнале полицајците – реагирале специјалците

159

Вечерва (06.01.2024) во Скопје, на подрачје на Чаир, од страна на полициски службеници лишени се од слобода М.Ќ.(32), Н.С. (28) и Н.С.(35) од Скопје постапувајќи по пријава дека денеска околу 20.30 часот на територија на Кисела Вода извршиле кривично дело “тешка кражба”, по што се дале во бегство.

Но, по преземени мерки од полициски службеници, тројцата се лишени од слобода. При приведувањето тие ги нападнале полициските службеници.

По документирање на случајот, ќе бидат поднесени соодветни поднесоци.

Бонус видео – еве зошто не треба да го користиме мобилниот телефон додека се полни

ПретходнаНикој не е над законот: Тигрите вечерва повторно во акција, се апси во Чаир, имало бунт од граѓаните кај Јаја Паша џамијата
СледнаНападнатиот од М-НАВ не бил достапен веднаш по пријавата за упадот – дал исказ во полиција и е ослободен