ПОЧЕТНА МАКЕДОНИЈА Едно лице потешко повредено во сообраќајка на патот Делчево – М.Каменица

Едно лице потешко повредено во сообраќајка на патот Делчево – М.Каменица

104

Пуштен е сообраќајот на патот Делчево – М.Каменица кој поради сообраќајка на две возила беше во прекин од 19 до 21 часот.

Во сообраќајката едно лице е потешко повредено, но е вон животно загрозувачка состојба. Лицето кое се здобило со скршеници на коски е пренесено на понатамошно лекување во клиничка болница Штип.

Во двете возила кои учествувале во несреќата се наоѓале и други лица кои имале полесни повреди и не се задржани во делчевската Итна помош.

На местото на настанот увид изврши екипа на МВР Делчево, од каде повеќе детали за причините за несреќата најавија за утре.

Бонус видео – еве зошто не треба да го користиме мобилниот телефон додека се полни

ПретходнаФОТО: Беким Незири и други три лица поврзани со нападот во М-НАВ однесени во Кривичен суд
СледнаНАЈНОВО: Сообраќајна несреќа вечерва во Македонија – во едно од возилата се наоаѓала министерката Тренчевска