ПОЧЕТНА МАКЕДОНИЈА Голема трагедија ја потресе Македонија на првиот ден од 2024 година: Млада...

Голема трагедија ја потресе Македонија на првиот ден од 2024 година: Млада маж падна во својот дом – не успеа да преживее

133

На 01.01.2024 година во 18.35 часот, во СВР Охрид пријавено е дека, медицинска екипа со возило на Итната медицинска помош, од охридското село Долно Лакочереј транспортира лице кое, и покрај обидите за реанимација, не давало знаци на живот.

„Од преземените мерки констатирано е дека се работи за Н.С.(35) од истото село, кое, според членови на неговото семејство, се здобило со повреди при пад во семејниот дом“, велат од МВР.

За настанот, известен е јавен обвинител а по нивно барање, телото е предадено на семејството.

ПретходнаФОТО: Што нашле полицајците во возилото на Дрин Ахмети, внукот на лидерот на ДУИ
Следна(ВИДЕО) Пристигнуваат страотни сцени од Јапонија, бројот на жртви расте од минута во минута