ПОЧЕТНА СВЕТ Посилен земјотрес ја погоди Турција

Посилен земјотрес ја погоди Турција

98

Силен земјотрес со јачина од 4,4 степени според Рихтеровата скала утрово ја погоди централна Турција, јавува ЕМСЦ.

Земјотресот е регистриран на 62 километри од Адијаман.

Земјотресот е регистриран на длабочина од пет километри.

Засега нема информации за повредени или материјална штета.

Зошто не треба да го користите мобилниот додека се полни

ПретходнаСе огласи и новинарот Фуркан Салиу за крстот на Попова Шапка – сите му рекоа дека е ВО ПРАВО
СледнаПадна одлука: ВОНРЕДНИ мерки поради загадувањето во Скопје – веднаш стапуваат на сила