ПОЧЕТНА МАКЕДОНИЈА РАНО УТРИНАВА: Земјотрес во Скопје – многумина не спиеја мирно, ова се...

РАНО УТРИНАВА: Земјотрес во Скопје – многумина не спиеја мирно, ова се деталите

145

Земјотрес со Рихтерова локална магнитуда ML2.3 е регистиран рано изутрината во 03 часот и 26 минути.

Епицентарот бил на 20 километри северо-западно од Скопје, во Косово, соопшти Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет во Скопје.

Земјотресот е почувствуван од населението во околината на градот Скопје, со интензитет од III степени според Европската макросеизмичка скала.

Бонус видео: Зошто не треба да го користите мобилниот додека се полни

ПретходнаДеталите се грозоморни: Вања била убиена со истрел во главата, потврди обдукцијата – открива „Скопје1“
СледнаСкопјани веќе го нарекуваат „булевар на смртта“ – колку е опасен и каква мерка треба да се преземе?