ПОЧЕТНА СВЕТ ВОНРЕДНО обраќање на Вучиќ доцна вечерва – ГЛЕДАЈТЕ што има да каже...

ВОНРЕДНО обраќање на Вучиќ доцна вечерва – ГЛЕДАЈТЕ што има да каже претседателот на Србија

89

Во емисијата Хит Твит на ТВ Пинк, во која гостува премиерката на Србија, Ана Брнабиќ, беше најавено дека започнува седницата на Советот за национална безбедност.

Седницата ја свикал претседателот на Србија, Александар Вучиќ, кој претходно зборуваше од Претседателството и им порача на граѓаните да не се грижат за безбедноста. Вучиќ на седницата ќе се обрати во 22:45 часот.

Вечерва се уапсени 30 лица кои предизвикаа нереди пред градското собрание во Белград. Повредени се 30-тина полицајци кои го обезбедувале парламентарниот град. Како што изјави премиерот на Србија, еден е тешко повреден.

Наскоро очекуваме уклучување во живо, кое ќе го пренесуваме во целост.

Бонус видео: Зошто не треба да го користите мобилниот додека се полни

ПретходнаХАОСОТ во Србија продолжува: Најмалку 30 лица ПРИВЕДЕНИ – има и повредени полицајци, ОВА се најновите вести
СледнаДеталите се грозоморни: Вања била убиена со истрел во главата, потврди обдукцијата – открива „Скопје1“