ПОЧЕТНА СВЕТ ХАОСОТ во Србија продолжува: Најмалку 30 лица ПРИВЕДЕНИ – има и повредени...

ХАОСОТ во Србија продолжува: Најмалку 30 лица ПРИВЕДЕНИ – има и повредени полицајци, ОВА се најновите вести

112

Граѓани незадоволни од како што тие велат, кражбата на изборите во Србија, се обидоа да упаднат во градското собрание на Белград, а МУП започна акција за апсење на лицата кои ги предизвикаа нередите.

Немили сцени на улиците во Белград. Полицијата се соочи со дел од демонстрантите. Сигурно е дека има повредени и уапсени.

Како што пренесуваат медиумите од Србија, уапсени се најмалку 30 лица кои предизвикаа нереди пред градското собрание во Белград.

Како што додаваат, повредени се неколку полицајци кои ја обезбедувале општинската зграда.

Foto: Nemanja Nikolić / Kurir.rs

Бонус видео: Зошто не треба да го користите мобилниот додека се полни

Претходна„Ма каква револуција, знаат дека народот нема да ги гласа – па сега прават немири“ – рече Вучиќ
СледнаВОНРЕДНО обраќање на Вучиќ доцна вечерва – ГЛЕДАЈТЕ што има да каже претседателот на Србија