ПОЧЕТНА МАКЕДОНИЈА Јулиана синоќа шетала сама со кучињата, ја запрела полиција – ОНА што...

Јулиана синоќа шетала сама со кучињата, ја запрела полиција – ОНА што и го направиле веднаш го објави на Фејсбук

87

Утрово вирален на социјалните мрежи стана статусот објавен на Јулиана Митровска, која раскажува за случката со полицијата. Еве што напиша:

-Утрово, бев во 06:30 со кучињата надвор и назад, темница уште… мириса на сите можни крајни отрови, преминував улица одејќи како што одам плус дополнително внимателно да не се лизнам и кола полициска поминува.

Застана и излезе млад полицаец и посака добар ден и ме праша дали ми е потребна помош. Кажав дека имам мс и затоа одам чудно. (Во тоа време чудно одат само тие што многу славеле).

Полицаецот – Да, затоа и прашал, дали може да помогне. Супер е тоа, што се присутни и внимаваат.

Убаво е чувството кога е присутна сигурност наоколу. Ова нема никаква врска со партии и избори, туку со професионалноста и човечноста.

Бонус видео: Зошто не треба да го користите мобилниот додека се полни

ПретходнаРАСТЕ МИНИМАЛНАТА ПЛАТА: Веднаш после изборите ќе се искачи МИНИМАЛНАТА ПЛАТА – дознајте и колку ќе изнесува и каква одлука донесе Вучиќ
СледнаХОРОР ја потресе Македонија: Маж пронајден мртов на нива – се стравува дека до смрт бил изгризан од животни