ПОЧЕТНА МАКЕДОНИЈА МВР го расчисти случајот за физички напад во Штип – се е...

МВР го расчисти случајот за физички напад во Штип – се е документирано

117

МВР со известување за конфикт во кој влегле две лица.

Според информациите од терен, веднаш реагирала полицијата и случајот е заведен во полициски билтен.

На 23.12.2023 во 02.58 во СВР Штип е пријавено дека во 02.35 часот во угостителски објект во Штип, Ј.Ј.(22) бил физички нападнат од М.Т., двајцата од Штип. Се работи на расчистување на случајот, по што ќе следи соодветен поднесок.

ПретходнаМалку знаат, а треба ЦЕЛА МАКЕДОНИЈА да го слави – што се случи пред 117 години?
СледнаРАСТЕ МИНИМАЛНАТА ПЛАТА: Веднаш после изборите ќе се искачи МИНИМАЛНАТА ПЛАТА – дознајте и колку ќе изнесува и каква одлука донесе Вучиќ