ПОЧЕТНА МАКЕДОНИЈА НАЈНОВИ ВЕСТИ – Ковачевски и Бочварски откриваат кога ќе биде завршен патот...

НАЈНОВИ ВЕСТИ – Ковачевски и Бочварски откриваат кога ќе биде завршен патот Охрид – Кичево

116

Уште неколку дена и завршува оваа 2023 година. Требаше да ја паметиме и по тоа што во нејзините денови ќе се завршеше децениски градениот автопат Кичево Охрид.

Ништо од тоа владино ветување не бидна. Нема да има трубачи во некој тунел за да се слави.

Ама еве уште неколку часа па се очекува денеска да биде доставен експертскиот извештај за автопатот Кичево -Охрид кој го гради кинеска фирма. Оваа вест ја најави Министерот за транспорт и врски Благој Бочварски:

Целиот текст на Скопско Ехо – клик ТУКА.

ПретходнаНАЈНОВО: Земјотрес вечерва во Македонија – ова се деталите
СледнаДоказ кој отвара многу мистерии за убиството на Вања: Обвинителот проговори и откри што сè уште се чека