ПОЧЕТНА МАКЕДОНИЈА НАЈНОВО: Земјотрес вечерва во Македонија – ова се деталите

НАЈНОВО: Земјотрес вечерва во Македонија – ова се деталите

114

Вечерва во Македонија е регистриран нов земјотрес.

Епицентарот е во близина на Гевгелија на длабочина од 2 километри.

Според ЕМСЦ земјотресот е регистриран во 21 часот и 53 минути.

Бонус видео: Во детски пакетчиња во Берово имало долен чипкаст веш

ПретходнаШто треба да се случи, Игор да добие лек: ПЛУКА КРВ – итно му е потребен лекот кој утринава пристигна во Македонија
СледнаНАЈНОВИ ВЕСТИ – Ковачевски и Бочварски откриваат кога ќе биде завршен патот Охрид – Кичево