ПОЧЕТНА СВЕТ УЖАС: Снајперист уби мајка и ќерка во парохијата на Светото семејство

УЖАС: Снајперист уби мајка и ќерка во парохијата на Светото семејство

57

Како се слави во штаб:

Снајперист застрелал две жени во парохијата на Светото семејство во Појасот Газа, соопшти денеска Римокатоличката Ерусалимска патријаршија.

Во соопштението било наведено дека мајката и ќерката кои биле упатени кон женскиот манастир биле убиени, пренесува Си-Ен-Ен.

Едната жена е убиена веднаш, а другата додека се обидувала да се засолни на безбедно место, се вели во соопштението.

Уште седум лица се убиени и ранети во нападот на овој црковен комплекс, каде повеќето христијански семејства од Газа нашле засолниште од вооружените конфликти, соопшти Ерусалимската патријаршија, под чија јурисдикција се католичките цркви низ Кипар, Јордан, Израел, појасот Газа и тие на Западниот Б

ПретходнаИсчезна двегодишно девојче, полицијата стравува од најлошото: Ситуацијата е опасна, температурите се ниски и во Германија
СледнаПремиерот гледа ли? Секој ден има нов сериозен аргумент дека Владата не треба да го даде ХЕЦ „Чебрен“ под концесија