ПОЧЕТНА СВЕТ Страшна вест се прошири пред неколку моменти: Се сруши училиште, има деца...

Страшна вест се прошири пред неколку моменти: Се сруши училиште, има деца затрупани – спасувачите на терен бараат преживеани во Романија

120

Како се слави во штаб:

Немили сцени, веста која потресе многумина. Веќе истата се коментира низ цел свет и сите се молат и надеваат дека ќе бидат спасени сите деца.

Во градот Содоје Секујеск во Романија се урна дел од училиштето и се стравува дека неколку ученици се заробени, пишува „Обсератор“.

Наводно, четири деца останале заробени под урнатините.

Медиумите во Романија јавија дека дека неколку ученици се под урнатините на училиште во градот Одорхеј Секујеск.

Се вели дека спасувачите досега извлекле тројца ученици. Лекарите се борат за живот на повредено лице.

ПретходнаНОВИ ЦЕНИ: Дознајте колку ќе биде литар дизел и бензин за време на празниците
СледнаУтрово страотна вест ги разбуди сите: Од минута во минута расте бројот на загинати – до сега 116 лица во страшниот земјотрес во Кина