ПОЧЕТНА СВЕТ Вучиќ само што даде изјава: Ги шокираше сите – ОВА никој не...

Вучиќ само што даде изјава: Ги шокираше сите – ОВА никој не го очекуваше, еве што се случи

139

Бонус видео од штабот на СНС.

Српскиот претседател Александар Вучиќ пристигна во просториите на Српската напредна партија во Нов Белград.

„За Белград не можам да кажам ништо, бидејќи во Белград не е преброено ниту едно ливче“, рече Вучиќ во краткото обраќање, пренесува „Блиц“.

На прашањето на еден од присутните за изборните резултати, Вучиќ рече: „Не грижете се, ќе биде уште поубедливо од најдобрите прогнози“.

ПретходнаЗаврши гласањето во Србија – се обвинува за бројни нерегуларности
СледнаОпозицијата обвини: Вучиќ донесе 40.000 луѓе во Белград и со нови лични карти гласаа – ова е невидено