ПОЧЕТНА МАКЕДОНИЈА Вонредна вест: Сообраќајот се пренасочува – тешка сообраќајна несреќа ја потресе државата...

Вонредна вест: Сообраќајот се пренасочува – тешка сообраќајна несреќа ја потресе државата вечерва

177

На патниот правец Гостивар-Кичево после „Стража“ попладнево се случи сообраќајна незгода. Од Авто мото сојузот на Македонија информираат дека од 16:30 часот сообраќајот е во прекин.

Претходно, на патниот правец Кичево – Гостивар, кај местото викано „Тајмишка раскрсница“ се случи сообраќајна незгода поради што сообраќајот беше во прекин до 16:20 часот.

ПретходнаСНЕГ трупа на сите страни во Македонија: Еве каде е најкритично – има и ЗАБРАНИ за возење
СледнаХОРОРОТ продолжува: Нова сообраќајна несреќа на патот Гостивар – Кичево, ова се деталите