ПОЧЕТНА МАКЕДОНИЈА ХОРОРОТ продолжува: Нова сообраќајна несреќа на патот Гостивар – Кичево, ова се...

ХОРОРОТ продолжува: Нова сообраќајна несреќа на патот Гостивар – Кичево, ова се деталите

112

На патниот правец Гостивар-Кичево после „Стража“ попладнево се случи сообраќајна незгода. Од Авто мото сојузот на Македонија информираат дека од 16:30 часот сообраќајот е во прекин.

Претходно, на патниот правец Кичево – Гостивар, кај местото викано „Тајмишка раскрсница“ се случи сообраќајна незгода поради што сообраќајот беше во прекин до 16:20 часот.

ПретходнаВонредна вест: Сообраќајот се пренасочува – тешка сообраќајна несреќа ја потресе државата вечерва
СледнаЛоши вести од Западна Македонија: Тешко повредена 19-годишна девојка во страшна сообраќајна несреќа