ПОЧЕТНА МАКЕДОНИЈА Лоши вести од Западна Македонија: Тешко повредена 19-годишна девојка во страшна сообраќајна...

Лоши вести од Западна Македонија: Тешко повредена 19-годишна девојка во страшна сообраќајна несреќа

183

Рано изутрина околу два часот во СВР Тетово е пријавено дека на улица „Живко Брајковски” во Гостивар, патничко моторно возило удрило во 19-годишната гостиварка К.С. и го напуштило местото, соопшти Министерството за внатрешни работи.

Во несреќата, К.С. се здобила со тешки телесни повреди, констатирани во гостиварската Општа болница „Ферид Мурад“.

На местото на несреќата, во координација со јавен обвинител, увид извршила екипа од Одделението за внатрешни работи Гостивар.

ПретходнаХОРОРОТ продолжува: Нова сообраќајна несреќа на патот Гостивар – Кичево, ова се деталите
СледнаКолегите се простуваат од него: Почина еден од најпознатите новинари во Македонија