ПОЧЕТНА МАКЕДОНИЈА Најнови детали, директно од МВР: Исчезнатото момче заминало во Бугарија – три...

Најнови детали, директно од МВР: Исчезнатото момче заминало во Бугарија – три дена пред да биде пријавено

127

Во тек на вчерашниот ден пошироката јавност се вознемири од објава на социјалната мрежа Фејсбук, во која беше наведено дека е исчезнато младо момче од Струмица и се бараше помош за неговото наоѓање.

На шести декември оваа година, 29годишниот Марко Давчев ја напуштил државата и заминал за Бугарија, каде живее неговата мајка, дознава Читај.мк од извори во полицијата.

Тоа е три дена пред неговиот татко да го пријави исчезнувањето во полициската станица.

Како што дознаваме, родителите на Марко се разведени, тој е лице со попреченост и ова не е првпат да го снемува од дома и по неколку денови.

ПретходнаПортпаролот на ВМРО-ДПМНЕ одговара на повеќе прашања, секое започнува со ТРИ – еве што кажа
СледнаСашко Кедев: На врвовите над 8.000 метри, во т.н. „зона на смртта“ се отвораат нови перспективи за животот