ПОЧЕТНА МАКЕДОНИЈА Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ одговара на повеќе прашања, секое започнува со ТРИ –...

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ одговара на повеќе прашања, секое започнува со ТРИ – еве што кажа

116

Иван Стоиљковиќ, пратеник во македонското Собрание, одговара на 10 прашања надвор од политиката:

1.Три најсреќни моменти во животот?

– Раѓањето на ќерка ми, кога сфатив дека ќерка ми стана свој човек, будењето по тешката операција и… Всушност, мене судбината постојано ме наградува со среќни моменти.

Три работи кои се каете што сте ги направиле?

-Ах, се обидувам да не се каам, но дали ги има тие што не погрешиле и ги преиспитувале своите одлуки. Верувам дека нема, па така е и со мене. Она што е важно да се каже дека со зрелоста, пред нешто да направам многу размислувам, трипати премерувам и дури потоа сечам.

Тројцата Македонци од сегашноста со кои се гордете?

-Венцоносецот Влада Урошевиќ, Отец Методиј од Валаамскиот Манастир, Тоше Проески.

Сите 10 прашања и одговори прочитајте ги на Скопско Ехо – клик ТУКА.

ПретходнаТасев: Кога Ахмети ќе сонува луѓето во Македонија да живеат добро?
СледнаНајнови детали, директно од МВР: Исчезнатото момче заминало во Бугарија – три дена пред да биде пријавено