ПОЧЕТНА ЗАБАВА Скопјани пресреќни: Доаѓа првиот снег во Скопје – Попоски откри кога

Скопјани пресреќни: Доаѓа првиот снег во Скопје – Попоски откри кога

113

Од петок, како што најавува метеорологот Славчо Попоски, доаѓа нов студен бран со интензивни снежни врнежи.

„ На планините и на Скијачките центри се очекува формирање на снежна покривка од 20 до 30 цм, понекаде дури и до околу 50 цм – Снежна покривка локално ќе се формира и во градовите, а првите снегулки за оваа сезона ги очекуваме и во Скопската котлина!“ објави Попоски.

Инаку, тој додава и дека втората половина на декември на Балканот и на Македонија носи нови значителни врнежи од снег.

ПретходнаПолицијата не прави селекција: Во ПРИТВОР завршија и државни службенци – еве што направиле и како ја оштетиле државата
СледнаТензии во Чашка, полицијата со жив штит ја одбрани директорката од толпата, кој стои зад протестите?