ПОЧЕТНА СЛАЈДЕР Ненадејно почина поранешен македонски ракометар, имаше само 46 години

Ненадејно почина поранешен македонски ракометар, имаше само 46 години

1331

Градот од кој потекнуваат многу македонски ракометари, Струга, остана без еден од своите поранешни членови.

Ненадејно почина некогашниот кружен напаѓач на стружани, Дејан Џутески, на 46-годишна возраст, објави порталот 24 Ракомет.

Дејан Џутески целата своја кариера која не траеше премногу долго ја помина во матичниот клуб и не ја промени средината, иако имаше голем потенцијал.

Во Струга работеше под палката на Сашо Србиновски, а беше во тимот кога тренери на клубот беа и Каланоски, Коцарески, Матлиески…

ПретходнаAли Ахмети има Нокиа 3310, не пишува ниту СМС
СледнаПолицијата трагаше по телото на Данка на неколку метри од местото на кое ќе биде закопан братот на убиецот