ПОЧЕТНА СВЕТ Се огласи и полицијата: ЗАВРШИ потрагата по 2-годишната Данка

Се огласи и полицијата: ЗАВРШИ потрагата по 2-годишната Данка

2909

Припадниците на МВР по 27-часовно детално пребарување на теренот во потрага по двегодишната Данка Илиќ во приградската населба Бањско Поље и Брестовачка бања, ги прекинаа понатамошните претреси, со оглед на тоа што сите досегашни резултати укажуваат на тоа дека девојката не е во оваа област од околу 10 квадратни километри.

Полицијата продолжува интензивно оперативно за утврдување на сите факти и околности поврзани со исчезнувањето на детето, за што јавноста ќе биде навремено информирана.

Во изминатите 27 часа во потрагата по Данко Илиќ, чие исчезнување беше пријавено вчера, учествуваа повеќе од 500 припадници на МВР – Жандармерија, Општа надлежност полиција, Управа за криминалистичка полиција, Техничка управа, хеликоптерска единица.

Одделението за вонредни состојби, Управата за сообраќајна полиција, Полициското одделение Бор, како и Планинарската спасувачка служба и припадници на доброволната противпожарна единица.

ПретходнаИ Јакимовски формира предизборна коалиција „Храбро за Македонија“ – му се приклучија Интегра и ПЦЕР
СледнаУставниот суд отвори 15 предмети по сопствена иницијатива, во фокус работата на повеќе општини