ПОЧЕТНА МАКЕДОНИЈА Кај Арачиново маж погоден со куршум во главата

Кај Арачиново маж погоден со куршум во главата

815

Маж од село Брест на пат за Арачиново застанал кај една чешма и паднал. Бил погоден од куршум во главата.

„Во СВР Скопје, вчера во 18.52 часот, од Градската општа болница ‘Св.Наум Охридски’ било пријавено дека кај нив со повреда од заталкано зрно бил донесен А.С.(29) од село Брест, Скопско.

Како што соопшти МВР, според пријавеното, околу 17.30 часот на патот кон село Арачиново, скопско, тој застанал до чешма, при што почувствувал удар во главата и паднал. Се преземаат мерки за расчистување на случајот“, соопшти МВР.

ПретходнаЦО на ДОМ ја избра Морачанин за кандидат за пратеник
СледнаВМРО-ДПМНЕ ја презентира изборната програма: Доаѓа крај на попустлива надворешна политика