ПОЧЕТНА МАКЕДОНИЈА ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: Куче фрлено од седми спрат во Тетово

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: Куче фрлено од седми спрат во Тетово

487

Страшен инцидент се случил во Тетово.

Куче било фрлено од зграда и паднало на асфалт каде починало по 20 минути.

За случајот алармира организацијата за заштита на животните – Анима Мунди, која објави и видео од настанот на кој се гледа како кучето паѓа од седми кат.

Тие бараат Министерството за внатрешни работи итно да ги лоцира и приведе сите инволвирани во убиството на ова куче.

ПретходнаУтре е Ден на жалост во Русија, најмалку 143 загинати во масакрот во Москва
СледнаИлјадници вработени нема да добијат зголемени плати ако се донесе пакетот закони за администрација, велат од КСС