ПОЧЕТНА МАКЕДОНИЈА ПОЗНАТ МАКЕДОНСКИ МУЗИЧАР СЕ БОРИ ЗА ЖИВОТ Мирко Попов добил мозочен удар

ПОЗНАТ МАКЕДОНСКИ МУЗИЧАР СЕ БОРИ ЗА ЖИВОТ Мирко Попов добил мозочен удар

422

Музичарот Мирко Попов во вторникот бил примен во болница во тешка здравствена состојба и бил ставен на машина за дишење, а медицинскиот персонал се бори да го спаси.

Еден од најпознатите македонски автори и продуценти на електронска музика Мирко Попов (51), во вторникот бил хоспитализиран на една од скопските клиники поради тежок облик на мозочен удар и се бори за својот живот, објави Музика 24.

Попов бил примен во болница во тешка здравствена состојба и бил ставен на машина за дишење, а медицинскиот персонал се бори да го спаси. Неофицијално, причината за хоспитализацијата е обилно мозочно крвавење.

Мирко Попов е македонски ди-џеј и продуцент на електронска музика, кој со оваа професија се занимава уште од 1980-те години.

ПретходнаЖена родила три деца во рок од 10 месеци – објасни како е тоа можно (ВИДЕО)
СледнаСкендер Реџепи во 2021: ДУИ идеолошки е со Белград или Москва