ПОЧЕТНА СВЕТ Путин го спомена Навални: „Тажно е кога некој ќе умре“

Путин го спомена Навални: „Тажно е кога некој ќе умре“

117

Претседателот Владимир Путин рече дека бил информиран за идејата да го ослободи од затвор неговиот најлут политички непријател, Алексеј Навални, неколку дена пред смртта на опозицискиот лидер.

Тој рече дека се согласил со идејата, но само под услов Навални да не се врати во Русија.

Рускиот лидер додаде дека е „тажно“ кога некој ќе почине.

Путин зборуваше за Навални за време на неговиот говор за време на кој прогласи победа на претседателските избори во Русија.

ПретходнаЗаврши серијата победи на Интер и во Калчото, Наполи во финишот се избори за бод
СледнаНов, посилен земјотрес во Црна Гора, се тресеше и Босна и Херцеговина