ПОЧЕТНА СЛАЈДЕР ШОК: Ѓоковиќ поразен од анонимен тенисер – далеку над 100-то место на...

ШОК: Ѓоковиќ поразен од анонимен тенисер – далеку над 100-то место на АТП листата

156

Светскиот рекет број еден Новак Ѓоковиќ не успеа да се пласира во четвртото коло на турнирот во Индијан Велс (САД).

Србинот ноќеска во третото коло загуби од Италијанецот Лука Нарди во три сета – 4:6, 6:3, 3:6.

Противник на Нарди кој е 123-та на светското рангирање, во четвртото коло на турнирот ќе биде Американецот Томи Пол.

Наградниот фонд на турнирот изнесува 9,2 милиони долари.

ПретходнаДо 2 април треба да бидат готови листите за пратеници, ВМРО-ДПМНЕ веќе ги утврди носителите
СледнаПоразително: Половина од децата во скопските градинки ги немаат примено сите дози вакцина против пертусис, некои ќе останат дома 6 месеци