ПОЧЕТНА МАКЕДОНИЈА Почина бодибилдерот Мирко Петровски

Почина бодибилдерот Мирко Петровски

340

Почина професионалниот бодибилдер и фитнес тренер, Мирко Петровски.

Веста за неговата смрт ја сподели музичарот Владимир Блажев – Панчо.

„Сè ште сакам да мислам дека е само еден лош сон. Мирко мој, не требаше вака да нè оставиш. Знам дека имаше уште многу зацртани планови и многу работи недокажани.

Денеска изгубив(ме) голем другар, голем спортист и татко. Тренеру мој, сега си секако на поубаво место, каде конечно ќе го најдеш твојот душевен мир.

Ќе се сеќавам на тебе како на добар човек и лојален другар.

Мирче мој, вечна ти слава“, напиша Панчо.

ПретходнаШок во Мадрид: На Анчелоти му се заканува затворска казна од – пет години!
СледнаСтрушкиот, а не Скопскиот Кривичен суд ќе му суди на Мерко – Но дали ќе му пресудат?