ПОЧЕТНА СЛАЈДЕР (ВИДЕО) Нокаут со колена: Борба на српски и косовски кик боксер

(ВИДЕО) Нокаут со колена: Борба на српски и косовски кик боксер

265

Српскиот кик-боксер Никола Тодоровиќ славеше со нокаут во борбата против Едон Агуши од Косово на настанот „Сенши“.

Тодоровиќ во третата рунда го нокаутира Агуши со колено во глава, по што по судиското одбројување мечот беше прекинат.

ПретходнаНема вина кај лекарите за случајот Веапоска, покажало вештачењето побарано од одбраната на обвинетите
СледнаДве години од војната во Украина – дали Русија ќе тргне кон Балканот?!