ПОЧЕТНА МАКЕДОНИЈА ФОТО од лице место: Тешка сообраќајна несреќа во Скопје – ова се...

ФОТО од лице место: Тешка сообраќајна несреќа во Скопје – ова се деталите

2583

Пред неполн час во Скопје се случи тешка сообраќајна несреќа на раскрсницата во изградба кај Момин Поток.

Причинета е материјална штета, а за среќа нема повредени лица. Полицијата веќе е на лице место и го регулира сообраќајот.

Поради тоа, се создаде хаос во сообраќајот, каде има големи колони од сите страни. Од воена болница кон раскрсница, од касарна Илинден кон Качанички пат и обратно.

ПретходнаАВМУ: Осуда за изјавата на лидерот на СДСМ
СледнаДоби ли Ковачевски апанажа по укинат член од законот? (ФОТО)