ПОЧЕТНА СВЕТ ХОРОР вест го потресе цел Балкан: Во пожар загинаа 4 лица, од...

ХОРОР вест го потресе цел Балкан: Во пожар загинаа 4 лица, од кои две се деца (ВИДЕО)

565

Четири лица загинаа во големиот пожар што утринава избувна во градот Бар во Црна Гора. Пожарот избувнал во населбата под ридот Волујица. Пожарот избувнал во бараки.

Меѓу жртвите има и деветнаесетгодишно девојче, две малолетни деца и една жена, пренесува Vijesti.me.

Припадниците на Службата за заштита и спасување во 4 часот и 35 минути ги известиле дежурните од Одделението за обезбедување на Бар дека има пожар во монтажните бараки под Волујица, каде живее ромско население. Пожарот зафатил неколку згради.

„На местото на настанот пристигнала екипа пожарникари од Бар со повеќе возила, а при гаснењето на пожарот биле пронајдени четири тела“, извести полицијата.

ПретходнаУште една лоша вест од патиштата на истокот од државата: Младо момче излета со автомобилот – тешко повредено
СледнаСВР Штип со детали за сообраќајката на експресниот пат Штип-Кочани