ПОЧЕТНА МАКЕДОНИЈА Јутјуберот Лазаров: Сложни успеавме луѓе, возачките ќе траат до крајот на годината...

Јутјуберот Лазаров: Сложни успеавме луѓе, возачките ќе траат до крајот на годината – браво се изборивме за ова

309

Познатиот јутјубер Стефан Лазаров преку социјалните мрежи синоќа го критикуваше тоа што возачките дозовли нема да важат од 13-ти февруари.

Сепак, денес таа одлука беше променета, па истите ќе важат до крајот на годината.

-Успеавме луѓе, кога сме заедно и сплотени како народ можеме многу да постигнеме, без политичка позадина, единствено со желба за подобро општество. Возачките ви важат до 31ви декември, – објави на стори популарниот Лазаров.

ПретходнаНов случај на ВРСНИЧКО НАСИЛСТВО: Девојчиња истепале врсничка во Аеродром
СледнаХорор во автобус на ЈСП: Голем инцидент и тепачка, скршен прозор – апел до партиите да ги СМИРАТ тензиите