ПОЧЕТНА МАКЕДОНИЈА Променливо облачно со повремени врнежи од дожд

Променливо облачно со повремени врнежи од дожд

91

Променливо облачно со повремени врнежи од дожд и услови за појава на ретки грмежи. Врнежите наместа ќе бидат пообилни и поројни (над 20 л/м²), особено кон крајот на денот и во текот на ноќта. Ќе дува засилен ветер од југоисточен правец (над 60 км/час).

Во Скопје променливо облачно, претпладне со кратки сончеви периоди. Попладне и во текот на ноќта ќе има повремен дожд. Ќе дува умерен ветер од југоисточен правец кој повремено ќе засилува.

ПретходнаРТК: Се подготвувал атентат врз Курти во Скопје
СледнаПендаровски: Никој не смее да биде казнет, барам Собранието да донесе одлука за важење на возачките дозволи