ПОЧЕТНА СЛАЈДЕР Каков шок, Чави потврди: Заминува од Барселона!

Каков шок, Чави потврди: Заминува од Барселона!

100

По потврдата дека Јирген Клоп по завршувањето на сезоната нема да биде тренер на Ливерпул, ни пристигнува и уште една потврда за тренерска смена – Чави Ернандез нема да биде тренер на Барселона.

По потврдата дека Јирген Клоп по завршувањето на сезоната нема да биде тренер на Ливерпул, ни пристигнува и уште една потврда за тренерска смена – Чави Ернандез нема да биде тренер на Барселона.

Барселона денес во драматичен натпревар беше поразена против Виљареал, а по завршувањето на средбата Чави потврди дека неговиот договор нема да биде продолжен.

„Сакам да објавам дека по 30-ти јуни повеќе нема да бидам тренер на Барселона. Мислам дека поради актуелната ситуација е потребна смена“, изјави Чави.

На клупата на Барселона Чави пристигна во 2021 година, а претходно две сезони успешно го водеше тимот на Ал-Сад.

ПретходнаЗошто Беким Незири е пуштен од притвор – дали е притисок од ДУИ или нешто друго, прашува албанската опозиција
СледнаВучиќ: Најважно е да изградиме што е можно поблиски односи со Македонците