ПОЧЕТНА МАКЕДОНИЈА Внимавајте што коментирате на Фејсбук: Погледнете каква казна доби 55-годишник од Прилеп

Внимавајте што коментирате на Фејсбук: Погледнете каква казна доби 55-годишник од Прилеп

139

Пријавениот постирал коментар со кој промовирал или поттикнувал омраза и насилство.

СВР Охрид поднесе кривична пријава против Т.М.(55) од Прилеп, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „ширење на расистички и ксенофобичен материјал по пат на компјутерски систем“.

На објава поставена на социјалната мрежа Фејсбук, на 17.05.2023 пријавениот постирал коментар со кој промовирал или поттикнувал омраза и насилство.

ПретходнаСветот ГОРИ: Иран го нападна Пакистан – се војува на многу места, а има најави дека дополнително ќе се ПРОШИРИ
СледнаЖена родена од сурогат мајка јавно и се спориставува на оваа практика: Сурогатството никогаш не е добра идеја