ПОЧЕТНА СВЕТ Дете на 5 години почина по вадење млечни заби: Момчето паднало во...

Дете на 5 години почина по вадење млечни заби: Момчето паднало во кома, 37 дена се бореше за живот, на крај не успеа

97

Петгодишниот велешанец Пашник почина во саботата во украинскиот град Лавов откако падна во кома при вадење на млечни заби под општа анестезија.

Момчето доживеало срцев удар кога паднало во кома при вадење на два млечни заба во една од стоматолошките клиники.

Лекарите успеале да го реанимираат, па веднаш бил префрлен на одделението за интензивна нега, каде подоцна била констатирана мозочна смрт.

Детето било во кома 37 дена.

– Летај, момче наше, летај, биди наша светлина од небото. Почивај во мир драг наш Лесоњо – напиша таткото на момчето Виктор Пашник на својот профил на социјалните мрежи.

ПретходнаМое Вевчани со одговор до Бигорски: Вашите попови носат ланци од илјадници евра – ЕВЕ зошто маската не навредува никого
СледнаСекое трето возило има зелен картон, другите уште ќе имаат црвен?