ПОЧЕТНА МАКЕДОНИЈА Страшна вест ја потресе државата: Познати деталите за трагедијата во Свети Николе...

Страшна вест ја потресе државата: Познати деталите за трагедијата во Свети Николе – еден човек почина, друг се бори за живот

159

Во фарма во светиниколското село Амзабегово две лица се затруле, едното починало на лице место, а второто било пренесено во комплексот Клиники „Мајка Тереза“ во Скопје.

Првите информации говоорат дека работниците се затруле од хемиска материја.

Од МВР го потврдиле случајот, а во тек е увид од страна на јавен обвинител, но и инспектори.

Случајот во СВР-Штип е пријавен во 11.01 часот, а се случил околу 10.30 часот. На лице место починал работникот О.Т. роден 1978 година.

Второто лице, односно работникот С.Ј. роден 1971 година е пренесен во комплекс Клиники во Мајка Тереза во Скопје.

Телото на починатиот работник е дадено на обдукција.

Бонус видео – Не е среќен оној кој многу има, туку оној на кој малку му треба

ПретходнаПристигна потврдата: Ковачевски поднесува оставка – еве кога
СледнаАлбанија се плаши од Македонија: Забранија увоз на свинско месо од кај нас