ПОЧЕТНА МАКЕДОНИЈА Траотна вест на големиот празник ја потресе Македонија: Пронајдено човечко тело во...

Траотна вест на големиот празник ја потресе Македонија: Пронајдено човечко тело во поодмината фаза на распаѓање

118

МВР известува дека во близина на филтерна станица во Велес било пронајдено човечко тело во поодмината фаза на распаѓање.

На 06.01.2024 година во 12:25 часот во СВР Велес било пријавено дека во близина на филтерна станица на Јавното комунално претпријатие „Дервен“ во Велес, бил пронајден човечки труп во поодмината фаза.

На местото бил извршен увид од увидна екипа од СВР Велес, а по наредба на јавен обвинител телото било предадено на Институт за судска медицина Скопје.

Гордана Јанкулоска слави Бадник и Божиќ за прв пат со својот син:

ПретходнаНападнатиот од М-НАВ не бил достапен веднаш по пријавата за упадот – дал исказ во полиција и е ослободен
СледнаИзреал не се шегува: Убиен висок командант на Хезболах во Либан