ПОЧЕТНА МАКЕДОНИЈА ПРИВЕДЕНИ се 4 лица за упадот во М-НАВ, еве ги деталите

ПРИВЕДЕНИ се 4 лица за упадот во М-НАВ, еве ги деталите

96

МВР ја известува јавноста дека во полициска станица се четири лица инволвирани во нападот врз вработени во МНАВ, кој беше пријавен денеска (04.01.2024) околу 15.15 часот и со нив се вршат службени разговори, по што во координација со ОЈО ќе бидат поднесени соодветни поднесоци.

Исто така, се преземаат мерки за пронаоѓање на уште четири лица.

Ја известуваме јавноста и дека МВР во наредниот период континуирано ќе ја обезбедува зградата на МНАВ.

ПретходнаМВР во засилена акција вечерва – познати се напаѓачите во М-НАВ, се бараат и сите ќе одговараат!
СледнаВработените во М-НАВ заеднички порачаа: Ако не бидат разрешени сите директори – НЕМА да има прелетување над Македонија