ПОЧЕТНА МАКЕДОНИЈА Скопјани повредени во сообраќајна несреќа кај Охрид – една жена потешко повредена

Скопјани повредени во сообраќајна несреќа кај Охрид – една жена потешко повредена

112

Вчера на магистралниот пат Охрид-Кичево, кај селото Врбјани, „опел“ со скопски регистарски ознаки, управуван од М.А.(59) од Скопје излетал надвор од коловозот.

Во несреќата со тешки телесни повреди се сопатничката од возилото В.А.(58) од Скопје, констатирани во Специјалната болница „Св.Еразмо“ во Охрид.

Увид изврши увидна екипа од СВР Охрид.

ПретходнаПензионерите се уште не добија пензии: ОВА е денот кога ќе имаат пари на сметка
СледнаМаж ја проституирал својата сопруга додека била бремена во седмиот месец – ужасната вест го потресе регионот