ПОЧЕТНА МАКЕДОНИЈА ФОТО: Пред еден час – Тешка несреќа на патиштата во Македонија

ФОТО: Пред еден час – Тешка несреќа на патиштата во Македонија

181

Сообраќајна несреќа попладнево околу 17 часот се случила во близина на Мелнички Мост, на кракот кој од регоналниот пат Дебар-Маврово се одделува за Центар Жупа, кај селото Долно Меличани.

Станува збор за вержен судир на три возила со македонски регистарски ознаки. За среќа, во несреќата со полесни повреди се здобило само едно малолетно лице, информира за МИА портпаролот на Секторот за внатрешни работи-Охрид, Стефан Димоски.

Поради несреќата, сообраќајот на делницата Мелнички Мост- Центар Жупа е во прекин. На местото на несреќата се врши увид, а присутна е и екипа на дебарската секција на „Македонија пат“.

На овој патен правец, како и на сите останати во регионот, видно е зголемена фреквенцијата на возила, поради доаѓањето на иселениците во родниот крај.Посебна внимателност во сообраќајот се препорачува и поради влажните коловози.

ПретходнаМаж ја проституирал својата сопруга додека била бремена во седмиот месец – ужасната вест го потресе регионот
СледнаИгор Пехчевски добил повик да го прими лекот, ама вакво нешто не очекувал – ми кажаа дека има и ПРОБЛЕМ