ПОЧЕТНА МАКЕДОНИЈА Ужас го потресе Скопје – Хаос во автобус на ЈСП: Повеќе деца...

Ужас го потресе Скопје – Хаос во автобус на ЈСП: Повеќе деца претепале свој врсник

139

Веста која ја потресе Македонија и Скопје: Погледнете што и правел синот на својата мајка

Во понеделникот, околу 13 часот, малолетник бил нападнат од неколку врсници во автобус на ЈСП.

-На 18.12.2023 во СВР Скопје било пријавено дека околу 13.20 часот во автобус на ЈСП на подрачје на Аеродром, малолетник од Скопје бил физички нападнат од неколку други малолетници, соопштија од полицијата.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

ПретходнаВладата на СДСМ и ДУИ вработува над 500 луѓе, ВМРО-ДПМНЕ вели: Тоа не е добро
СледнаДа очекуваме ли уште вработувања во државни фирми оти далеку биле изборите?