ПОЧЕТНА МАКЕДОНИЈА Скопјани ќе се селат од Скопје: Елките биле поубави во провинција (ВИДЕО)

Скопјани ќе се селат од Скопје: Елките биле поубави во провинција (ВИДЕО)

108

Веста која ја потресе Македонија и Скопје: Погледнете што и правел синот на својата мајка

Ќе остане ли Скопје без Скопјани, тоа е прашањето кое се поставува, откако многу граѓани на социјалните мрежи „најавуваат“ како би живееле во друг град, каде е поубаво украсено за новогодишните празници, откоалку во самото Скопје.

Хит е елката на плоштадот во Скопје, која ја објавија и медиумите од регионот. Буквално сите ни се смеат. А сето тоа предизвика и револт кај многу скопјани кои на социјалните мрежи велат дека „би живееле во провинција“.

Тв 21 направи анкета со граѓаните кои беа на градскиот плоштад во Скопје, за тоа дали се задоволни од украсувањето на главниот град.

Главно, граѓаните не се задоволни од украсувањето. Еве што рекоа:

ПретходнаДа очекуваме ли уште вработувања во државни фирми оти далеку биле изборите?
СледнаБРОИМЕ: Колкумина во Владата се патриоти според мерилата на Пендаровски?