ПОЧЕТНА СЛАЈДЕР УЖАС – Нов напад на ајкула: Итно затворена плажа, маж со повреди...

УЖАС – Нов напад на ајкула: Итно затворена плажа, маж со повреди пренесен во болница

355

Ајкула нападна маж (46) во неделата во американската сојузна држава Калифорнија, поради што итно бил пренесен во болница.

Во нападот пливачот се здобил со повреди на раката, рацете и горниот дел од телото. По нападот плажата била затворена за посетители.

Повредите на мажот не се опасни по живот и од клиниката велат дека тој релативно брзо ќе закрепне од нападот.

Спасувачите и другите посетители на плажата веднаш му помогнале на повредениот.

Тој бил во група кога го нападнала ајкула, но никој не ја видел.

Подоцна се обиделе да ја забележат со помош на дронови, но за жал тоа не било успешно.

Во областа Дел Мар има претежно млади ајкули, а според американските медиуми плажата ќе биде затворена до денес.

ПретходнаНа 29 пратеници од минатиот состав им се прифатени барањата за апанажа
СледнаТурција сака да се приклучи во БРИКС