ПОЧЕТНА СВЕТ Се урна авион во близина на Загреб

Се урна авион во близина на Загреб

1573

Авион со четворица членови на екипажот се урна попладнево во близина на Загреб, пренесуваат дел од регионалните медиуми.

Според информациите, најверојатно се работи за спортски, тренинг или туристички авион кој се урнал во Јеждовац.

Потрагата е во тек, лансирани се дронови кои се обидуваат да го лоцираат авионот и да стигнат до местото на несреќата.

Таму се упатени возила на брзата помош, како и екипи на противпожарната единица.

ПретходнаЦела Југославија го славеше Денот на младоста и роденденот на Тито
СледнаГерманија го воведува проектот „турбо работа“