ПОЧЕТНА МАКЕДОНИЈА Исчезна Турчинка која престојувала во хотел во Скопје

Исчезна Турчинка која престојувала во хотел во Скопје

39

Вчера во 23.00 часот во Полициската станица Бит Пазар, Е.Б.(34) од Република Турција пријавила дека нејзината мајка А.П.О.(73) од Република Турција се оддалечила од хотел во Скопје каде престојувала.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.

ПретходнаКосовец со бугарско „бмв“ излетал од автопатот Куманово – Скопје
СледнаШто побрзо нов конгрес и нов претседател: Јован Деспотовски бара итно да се анализира поразот на СДСМ