ПОЧЕТНА МАКЕДОНИЈА Тешка сообраќајна несреќа на патот Радовиш – Штип

Тешка сообраќајна несреќа на патот Радовиш – Штип

99

Тешка сообраќајна несреќа се случила попладнево на регионалниот пат Радовиш-Штип.

Од она кое може да се забележи на терен, превртено е товарно возило, а покрај патот стојат, но и лежат голем број на бегалци.

Пристигнато е едно полициско возило.

Се очекуваат повеќе информации во тек на денот.

Претходна(Видео) Мајката на убиецот на Данка проговори: Мојот син не е виновен, некој го намести
СледнаМНР препорачува да не се патува во Израел, Иран, Либан…